Pregatiri pt Alcaniz

Am intrat pe ultima suta de metri cu pregatirea pt ultima etapa a anului din Formula Renault 3.5, pe noua pista din Spania de la Alcaniz.

Va fi un circuit nou pentru toata lumea (este primul eveniment gazduit de noul circuit) si cred ca voi avea sanse bune sa intru in puncte.

Ca de obicei, cele doua curse vor fi transmise pe Eurosport, prima sambata, iar a doua duminica.

Dupa weekendul cursei, respectiv marti si miercuri se vor desfasura pe acelasi circuit primele teste oficiale de iarna, in vederea pregatirii pentru urmatorul sezon. inca nu este sigur daca vom participa la cele doua zile de teste.

Beu

Anunțuri

11 răspunsuri to “Pregatiri pt Alcaniz”

1. LucianDav Says:

M-am uitat pe net la desenul circuitului si pare interesant, mai ales intrarea pe linia dreapta (pare o combinatie intre Monza si Interlagos).

Ar fi super sa inchei sezonul cu cateva puncte, multa bafta! 🙂

2. Ciprian Says:

You go girl! arata-le ce stii 🙂

3. Anca Says:

Suntem alaturi de tine! 😉

4. Liviu Says:

Mihai, mult succes in obtinerea catorva puncte.. poate chiar a victoriei! Trage tare, vom fi cu ochii pe tine la TV 😉

5. Matrixu Says:

Mult succes Mihai. Ne uitam sambata si duminica sa te vedem.

6. Liviu Says:

Prima cursa este astazi, sambata, pe Eurosport la ora 16!
    A doua, nu o vad in program nici pe 1 nici pe 2.

7. Liviu Says:

Mihai a facut parte din Grupa A de calificanti si s-a clasat ultimul cu un timp de 1:46.413, la +0.754 dupa cel dinaintea sa. Colegul sau, mexicanul Duran a mers in grupa B si a facut 1:46.163 (penultimul).

Mihai nu a mers prea bine nici in antrenamentele libere.

8. Matrixu Says:

Si in cursa s-au tinut ghinioanele de Mihai. Speram la mai bine maine.

9. Anca Says:

Cea de-a doua cursa va fi transmisa doar in rezumat pe Eurosport, la miezul noptii.

10. Matrixu Says:

Prima cursa locul 20 dupa o greseala (?). Cursa 2 locul 17 (cursa nu a fost televizata).
    Bravo Mihai.
    Acum ca acest campionat s-a terminat ce planuri de viitor ai? Intr-o formula din Asia (dupa cum parca auzisem pe la TVR in timpul unui comentariu)?

11. Liviu Says:

Mihai presupun ca nu a fost un campionat usor datorita intreruperilor. Asteptam cu interes anul viitor si iti dorim tot succesul din lume in gasirea sponsorilor care sa te ajute sa iti continui pasiunea.